خوشا مرگی دگر با آرزوی زايشی ديگر!

اين شعر رو اون يکی زيست شناس به دفعه برام نوشته بود! صبر کنيد می فهميد چرا اين شعر رو نوشتم!

و اما ماندانا:

چيز زيادی نتونستم  راجع به golden heart syndromeپيدا کنم حتی توی pubmed! همين قدر می دونم که يک چيزی شبيه سندروم ناشی از مصرف داروی تاليدومايد در دوران بارداری است.يعنی در بچه هايی که به دنيا می آيند دست و پا تشکيل نشده است و البته حفره های قلبی شان هم دچار اختلالاتی است.

اين رو هم سولماز نوشته به ما داده:

((سلام مجدد به زیست شناس عزيز(عليک سلام)مطلب جالبی درباره ی خمیازه(کار همیشگی من) پیدا کردم که به نظرم جالبه :ايسكانيوز: يك پروفسور دانشگاه مريلند درآمريكا كشف كرده، خنده و خميازه به‌ ‌گونه اي غير عادي قابل سرايت هستند.به طوري كه تنها مطالعه درباره خميازه كافي است تا شما نيز تمايل به آن پيدا كنيد‌ . خميازه كشيدن از نظر تكاملي، رفتاري‌ ‌باستاني است كه باعث همزمان شدن فعاليت‌هاي گروهي جانداران مي شده است . براي مثال‌ ‌در بابون‌ها 4 خميازه سرپرست گروه، نشانه آن است كه اعضا بايد براي گذراندن شب اتراق‌ ‌كنند. خميازه يك بازتاب است و شما نمي‌توانيد به راحتي آن را متوقف كنيد‌.‌اين رفتار علامتي از تغيير حالت ميان هوشياري و خواب آلودگي و بر عكس است. ‌به اعتقاد او خميازه كشيدن هيچ ارتباطي با كسب اكسيژن بيشتر‌ ‌براي فرد ندارد‌ . (الان که اینو خوندم نزدیک به 10 تا خمیازه کشیدم ...فکر کنم برای اینکه leader افراد خوابالو بشم بد نباشه چون قدرت هماهنگ کردنم بالاست!!!) ))

يه نکته:پايگاه زيست شناسي ايران دست تمام زيست شناسان را به گرمي مي فشارد و منتظر مقالات شما هست و برای ما هم آرزوی موفقيت کرده است.(ما هم برای همه آرزوی موفقيت داريم) من رفتم سر زدم خيلی جالب و مناسب بود.شما هم بريد سر بزنيد.

و اما عبارت عنوان.يه بار ديگه بخونيد! امروز تولد سه سالگی زيست شناسه.وقتی هنوز بچه بوديم اينجا رو راه انداختيم و تا حالا هم کشونديمش.ولی از اين به بعد ديگه ادامه اش نمی ديم.شايد يه روز ديگه يه جای ديگه با يه اسم ديگه برگشتيم.يه تشکر از همه کسانی که ما را در پيمودن اين راه کمک کردن!..... يه چيزی که ازتون می خوايم اينه که شما هر جا هستين دنبال هدفتون برين با هر سختی که هست.حتما بهش ميرسين.مطمئن باشين.

موفق باشيد 23.gif

راهمان پر رهرو!

 

از اهمال در کار بپرهيز
که تو برای امروز زنده ای نه برای فردا
اگر فردائی بود فردا نيز مثل امروز باش
و اگر فردائی نبود از اهمال و سستی امروز پشيمان نخواهی بود.

پيامبر اکرم (ص)

 

/ 0 نظر / 33 بازدید